Moti sot, surprizat që iu presin

0

Gadishulli i Ballkanit do te ndikohet nga qarkullimi I masave ajrore te paqendrueshme te cilat do te kushtezojne diten e sotme ne vendin tone mot te vranet dhe rreshje shiu .

Loading...

E Enjte 8 Shkurt 2018

E Enjte dt 08 Shkurt moti do te mbetet me rreshje shiu ku do te jene edhe ne formen e rrebesheve te shoqeruara me shkarkesa elektrike ne Veriperendim. Ne mbremje rreshjet do te nderpriten. Era do te jete me drejtim Jugperendim (SW) me shpejtesi 10-30 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 5 balle me lartesi vale 2,5 deri ne 4,5 meter ne det te hapur. Temperaturat do te jene me renie ne mesdite.

Zonat malore 2/9 °C

Zonat e uleta 8/15 °C

Zonat bregdetare 10/16 °C

Kosova per diten e Enjte dt 08 Shkurt do te mbizoteroje mot me vranesira mesatare dhe kthjellime , nuk do te mungojne rreshje te izoluara. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten ne vlera 1°C vlera me e ulet ne mengjes deri ne 8°C vlera me e larte ne mesdite.

Loading...

Lini nje pergjigje