‘Lordët’ e futbollit kërkojnë Hysajn, ja e ardhmja e mbrojtësit shqiptar

0

Elseid Hysaj po shkëlqen me Napolin dhe shumë klube të mëdha evropiane janë në “luftë” për të marrë shërbimet e tij.

Loading...

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare mund të luajë sezonin e fundit në Itali pasi Manchester United dhe Arsenali po interesohen për shkodranin, shkruan “talksport”, raporton SYRI.net.

“Arsenal dhe Manchester United synojnë ta kenë në skuadër gjatë verës mbrojtësin e Napolit, Elseid Hysaj”, vijon shkrimin kjo agjenci lajmesh.

Kujtojmë që Hysaj me Napolin ka kontratë deri në vitin 2021, ndërsa vlera e tij është rreth 50 milionë euro.

Loading...

Lini nje pergjigje