Replikat në Parlament/ “Ke hyre duke u lëpire dhe duke u lëpire do dalësh”

0

Replika janë shënuar në Parlment këtë të enjte edhe mes deputetit demokrat Klevis Balliu dhe deputetit Eduard Shalsi.

Loading...

Teksa u ngrit në podiumin e foltores së Parlamentit, Balliu, duke iu referuar votës së Shqipërisë kundër vendimit të Trump në OKB, foli për “segmente të mazhorancës antiamerikane dhe antishqiptare”

“E gjithe kjo eshte nje trishtim i madh politik. Amerika e ka te qarte qw kjo vote nuk vjen nga shqiptaret, sepse kjo qeveri nuk eshte vullneti i votes se shqiptareve”, u shpreh ai.

Eduard Shalsi, nga vendi ku ishte ulur, i tha Balliut: Te gazeta e babit tend e ke lexuar c’eshte shkruar per ambasadoret…

Balliu: Po mos u fut te familja tani…

“Ke hyre duke u lepire duke u lepire do dalesh. Nuk ke si të më thuash mua paskam frike nga reforma ne Drejtësi. Nese ka njeri midis meje dhe teje, eshte e qarte kush ka frike nga reforma”, tha Balliu, “Serbia Nuk eshte aleance strategjike, ne si aleancë njohim SHBA”.

Loading...

Lini nje pergjigje