Ja të arrestuarit e atentati ndaj Lulzim Kullës

0

Detaje të reja janë publikuar nga ngjarja e ndodhur në qytetin e Shkodrës më 13 janar, ku disa persona vendosën një tritoli në lagjen “Rus”. I plagosur nga shpërthimi mbeti objektivi i atentatit Lulzim Kulla, i njohur si “i forti” i Shkodrës, si dhe tetë persona të tjerë.

Në një deklaratë për mediat, Drejtori i Policisë Vendore të Shkodrës, Gjovalin Loka ka publikuar edhe emrat e personave të ndaluar për këtë ngjarje.
Loading...

 

Kujtojmë se ditën e sotme policia e Elbasanit ka ndaluar 7 persona të dyshuar për atentatin ndaj biznesmenit të njohur shkodran.

Vendi ku ndodhi atentati në Shkodër

Vendi ku ndodhi atentati në Shkodër

Sipas burimeve nga policia 7 personat dyshohet se vendosën tritolin në lagjen ‘Rus’ dhe organizuan atentatin e 13 janarit.

Po kështu që prej ditës së djeshme efektivë të Policisë së Shtetit, bashkë me atë lokale, RENEA dhe FNSH kanë zbarkuar në Elbasan në kuadër të aksionit policor ‘Forca e Ligjit’.

Loading...

Lini nje pergjigje