Ja 9 arsyet e forta se përse duhet të bëni seks

0

Shkenca ka zbuluar 9 arsyet se pse seksi është i mirë për shëndetin tuaj.

Loading...

Sipas gjinekologut amerikan me rezidencë në Kaliforni, Dr. Sherry Ross, marrëdhënia seksuale është e mirë për zemrën, trupin dhe shpirtin e njeriut.

Më poshtë, lexoni arsyet se pse duhet të bëni seks, sipas Dr. Sherry Ross.

1-Djeg kaloritë.

2-Forcon sistemin imunitar.

3-Parandalon problemet me fshikëzën e urinës.

4-Ilaç natyral kundër dhimbjes së kokës dhe kyçeve.

5-Zgjidh problemet me pagjumësinë.

6-Shton shanset e shtatzënisë.

7-Përmirëson shëndetin mendor.

8-Parandalon krijimin e rrudhave.

9-Të bën më të zgjuar.

Loading...

Lini nje pergjigje