Edhe 3 muaj kohë për hetimin e bandës së grabitjes në Rinas

0

Zgjaten edhe me tre muaj hetimet për grabitjen e 3.2 milion dollarëve një vit me parë në aksin rrugor Tiranë-Rinas.

Loading...

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon zgjatje të afateve hetimore për Fatjon Xhuliu, Neim Avdylaj, Ditjon Memlikaj, Admir Çepja, Dash Kupa, Ernest Kupa, Dritan Sinani dhe Aleksandër Murataj. Nga ky grup është ende në kërkim Admir Murataj.

Të arrestuarit akuzohen se janë përfshirë në grabitjet me armë të vlerave monetare në rrugën e Rinasit në shkurt të 2017 dhe në 2015.

Loading...

Lini nje pergjigje