Policia arreston 10 ‘skifterat’, ishin kthyer në makthin e lagjes

0

Policia franceze ka shkatërruar një bandë shqiptare që ka kryer 260 vjedhje në jug të Francës. Dhjetë persona janë arrestuar, të gjithë shqiptarë, ndërsa identiteti i tyre nuk është bërë publik.

Loading...

Hetuesit zbuluan se kjo të arrestuarit kishin vjedhur celularë, tableta, bizhuteri dhe çanta të shtrenjta.

Një pjesë e sendeve të vjedhura u gjetën dhe u sekuestruan nga policia. Banda vepronte në zonën e Bouches-du-Rhone, Alped-Maritimes, Var dhe Vaucluse.

Loading...

Lini nje pergjigje