Standard.al

Vdes pacientja e proklamuar me të madhe nga Ministria e Shëndetësisë

0

Pacintja e proklamuar nga MSH, qe u operua e para per artroskopine e gjurit ndërroi jetë ne spitalin e Traumës në Tiranë pas një ndërlikimi gjatë ndërhyrjes kirurgjikale.

Fatbardha Gjura u operuar me 31 janar dhe ndërroi jetë me 4 shkurt duke u gdhire.

Burime mjekësore thanë për Standard se, arsyeja e ndarjes nga jeta të Gjutës dyshohet mos respektimi i plote i protokolleve para, gjate dhe post operatore per parandalimin e ketij nderlikimi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.