Standard.al

Ja çfarë ju rezervon moti sot

0

Gadishulli i Ballkanit do te ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore me te ftohta Kontinentale te cilat do te kushtezojne diten e sotme ne vendin tone mot te ftohte ne mengjes dhe me te ngrohte ne mesdite.

E Marte 06 Shkurt 2018

E Marte dt 06 Shkurt moti do te vazhdoje me kthjellime dhe shtim gradual te vranesirave , ne zonat Verilindore dhe Juglindore ne oret e para te mengjesit do te kete prani te mjegulles. Era do te jete me drejtim Jug (S) me shpejtesi 8m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 3 balle me lartesi vale 0,5 deri ne 1,0 meter ne det te hapur. Temperaturat do te jene me rritje ne mesdite.

Zonat malore -3/9 °C

Zonat e uleta 2/16 °C

Zonat bregdetare 6/16 °C

Kosova per diten e Marte dt 6 Shkurt do te mbizoteroje mot me vranesira mesatare te shoqeruar me mjegull dhe kthjellime te perkohshme. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten ne vlera – 1°C vlera me e ulet ne mengjes deri ne 7°C vlera me e larte ne mesdite.

E Merkure 07 Shkurt 2018

E Merkure dt 07 Shkurt moti do te jete me vranesira te shoqerura me rreshje shiu. Fillimisht rreshjet do te prekin veriun e vendit , gradualisht ne pjesen e dyte te dites do te shtrihen ne te gjithe territorin. Era do te jete me drejtim Juglindje (SE) me shpejtesi 10-20 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 5 balle me lartesi vale 2,5 deri ne 4,0 meter ne det te hapur. Temperaturat do te jene me rritje ne te dyja vlerat.

Zonat malore 2/11 °C

Zonat e uleta 8/18 °C

Zonat bregdetare 10/18 °C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.