Ekzekutuesi grek i Kasmit: Si e njoha Aurel Hoxhallarin

0

Shtetasi grek Efthymoios Efthymiou, i cili është arrestuar për ekzekutimin e Dëfrim Kasmit në Tiranë, ka pajtuar një avokat shqiptar për t’u mbrojtur, Saimir Vishën.

Loading...

Ai ka pohuar njohjen e tij me një nga të akuzuarit si bashkëpunëtor në vrasje, tani person në kërkim,  Aurel Hoxhallarin, dhe ka deklaruar se ka qëndruar disa herë në vilën e tij në Mëzez, ndërsa vetë kishte marrë jë banesë me qera. “Aurelin e kam njohur kur ishte emigrant në Itali”, ka deklaruar shtetasi grek.

Efthymioos Efthymoio iu gjendën pas arrestimit dhe iu sekuestruan 16 kartmondesha dymijëlekëshe; tre kartmondesha njëmijëlekëshe; 3 kartmonedha pesëqindlekëshel 20 kartmondesha nëqind euroshe; një pasaportë greke me emrin e tij; një patentë në gjuhën greke; një dokument në gjuhën greke e foton e një femre;  një celular Samsung Galaxy S7 edge në ngjyrë të zezë me shenjë gishti të ndezur me logon Vodafone. Al që nuk hapet pasi është me kod sigurie.

Loading...

Lini nje pergjigje