Vrasja e Devi Kasmit/ Ja deklarata e shoferit

0
Devi Kasmi (majtas - lart dhe Domart Konjari majtas - poshtë)

Shoferi i furgonit që besohet se transportoi vrasësin e Devi Kasmit nga vendi i ngjarjes ka konfirmuar se ai ka transportuar grekun nga vendi i ngjarjes.

Loading...

Elton Halipaj ka pranuar se ka pas ne perdorim nje furgon. Atë natë në afërsi të të rrugës Petro Cani ka marre ne furgon grekun por pa e ditur se c’kishte bërë.

Ndërkohë që autori i dyshuar i vrasjes ka mohuar sërish krimin duke këmbëngulur se ndodhej në Shqipëri si turist.

Ndersa policia i kërkon Interpolit tëe kryej kontrolle ne Greqi e Kosove ku dyshohet se mund të jetë arratisur Altin dhe Aurel Hoxhallari.

Masa e sigurisë për 4 të arrestuarit mes tyre dhe për të dyshuarin si vrases me pagesë do të jetë të hënën në Gjykaten e Krimeve të Rënda.

Loading...

Lini nje pergjigje