Gazetari publikon fotot e vrasësit të Ivanoviçit: U pagua 40 mijë euro

0

Gazetari serb, Stefan Cvetkoviç ka publikuar disa fotografi për të cilat beson se janë personat e përfshirë në vrasjen e liderit Oliver Ivanoviçit.

Loading...

Kjo deklaratë e Cvetkoviçt erdhi pasi sipas hetimeve të përbashkëta me gazetarë shqiptarë nga Kosova, është zbuluar se personi kishte ardhur në Kosovë me 12 janar dhe kishte përshkuar rrugën afër zyrave të Ivanoviçit rreth katërmbëdhjetë herë brenda asaj kohe, ndërsa pas atentatit ndaj Ivanoviç, ky person kishte lënë Kosovën.

Besohet se asnjë politikan në Kosovë e Serbi nuk është i përfshirë në këtë vrasje, duke shtuar se prapavija e vrasjes është kriminale.

Sipas gazetarit, shuma që është dhënë për vrasjen është 40.000 euro.

Loading...

Lini nje pergjigje