Standard.al

Vidal, ëndrra e Mourinho-s

0

Mourinho e dëshiron Vidalin në “Old Trafford”.

Mesfushori i Bayern Munich, Arturo Vidal, është duke u parë si lojtari ideal për Manchester United nga Jose Mourinho, raporton “Manchester Evening News”.

Mourinho do të tentojë të sjellë një mesfushor gjatë verës, pasi Michael Carrick është afër pensionimit, ndërsa është në dyshim e ardhmja e Marouane Fellaini, të cilit i skadon kontrata në fund të sezonit.

30 vjeçari mund të lejohet të largohet nga “Allianz Arena” pasi Bayerni transferoi Leon Goretzkan nga Schalke dhe Mourinho ndjen se mund ta bind kilianin që t’i bashkohet “Djajve të Kuq”.

Vidal u transferua nga Juventusi te Bayern Munich në vitin 2015, ku ka bërë 123 paraqitje dhe ka shënuar 22 gola deri më tani.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.