Standard.al

FOTO/ ‘Të vijë Veliaj’. Do t’i shembet shtëpia, i riu hipën mbi çati dhe kërcënon të hidhet

0

Një i ri kërcënon t’i japë fund jetës, teksa është ngjitur mbi banesën e tij dhe tenton të hidhet. Shkak që ka shtyrë të riun drejt këtij akti vetëflijues është vendimi për t’i shembur banesën.

Ngjarja po ndodh te Liqeni i Thatë, në Tiranë, ku djali ka hipur në çatinë e banesës dhe kërcënon të hidhet. Ai kërkon kreun e bashkisë, Erion Veliaj, të shkojë aty, ndërsa forcat e policisë ndodhen në vendngjarje dhe po negociojnë për ta zbritur poshtë.

Ai nuk pranon të lirojë shtëpinë, duke thënë se e ka me letra, ndërkohë që zona ku
ndodhet banesa e tij është shpallur si zonë parku.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.