Zbulo horoskopin për muajin Shkurt! Ja çfarë kanë parashikuar yjet për shenjën tënde

0

Dashi

Loading...

Pasi  Marsi, planeti juaj engjëll mbrojtës, kalon në Bricjapin ambicioz, të përgjegjshëm, të disiplinuar, të orientuar drejt suksesit, ju do e keni më të lehtë për të marrë hapa në malin e ëndrrave tuaja. Qëllimi juaj është të ndjekësh pasionet dhe dëshirat në mënyrë spontane dhe pa paralajmërime. Marsi në Bricjap shton praktikën dhe organizimin për natyrën tuaj të guximshme, kurajoze dhe pioniere. Ndërsa çdo hap që ngjitesh e bën me durim, duke treguar këmbënguljen tënde, vendosmërinë dhe bindje, të jeni të sigurt se do të arrini në krye. Ju jeni duke ngjitur shkallë me rëndësi dhe nuk do të ndaloni, derisa të arrini ku synoni. Nuk ka më mirë se një Dash, me një plan të përcaktuar qartë dhe angazhimin për ta zbatuar atë.

Demi

Është koha të mbillni farat dhe të vendosni se çfarë doni të krijoni në karrierën tuaj, pasi Hëna e re në Ujor është në shtëpinë tuaj të dhjetë. Ndërsa i vlerësoni arritjet tuaja fizike dhe emocionale mbi të gjitha, kjo Hënë e Re nxit një pjesë tujën që është gati për të bërë ndryshime. Duhet thëne se këto ndryshime janë vonuar shumë. Dhe ti e di më mirë se kushdo tjetër, se duhet shumë për ju që të bëni ndryshime që shqetësojnë ndjenjën tuaj të rehatisë, por kur të bëni, nuk do ndaloni. Miqtë tuaj të çuditshëm ju inkurajojnë të hiqni dorë nga të gjitha pretendimet dhe të jeni me të vërtetë, edhe nëse kjo do të thotë të sfidoni status quo-në dhe të tronditni themelet që keni vendosur.

Binjakët

Marsi, planeti i pasionit dhe veprimit, udhëton në arenën e marrëdhënieve tuaja. Investoni burimet tuaja në atë që me të vërtetë besoni. Ndërsa mund të ketë mosmarrëveshje dhe argumente në marrëdhëniet tuaja më intime, veçanërisht kur ju ose ata që janë më afër jush nuk jeni përgjegjës për jetën e tyre, ekziston edhe mundësia për ndershmëri dhe intimitet më të madh nëse jeni të gatshëm të jeni të sinqertë dhe ta quani atë siç e shihni. Nëse keni dashur të pastroni ambientin që ju rrethon, kjo është koha. Gjithashtu këtë periudhë do të keni qartësi më të madhe dhe vetëdije për atë që duhet bërë që ju të ndiheni të sigurt dhe të rinisni kontaktin me familjen që mund të jeni larguar disi. Jini të hapur ndaj dashurisë dhe mbështetjes së tyre, veçanërisht kur është e papritur.

Gaforrja

Ju jeni shenja më e prekshme në horoskop dhe ju urreni të kaloni barkën në marrëdhëniet tuaja për shkak të frikës nga refuzimi dhe braktisja. Çelësi i Saturnit në Gaforre është që me vetëdije të vendosë të jeni edhe nënë dhe baba dhe të dini se mund të vendosni që gjithmonë të jeni atje për fëmijën tuaj të brendshëm. Është e tëra në dorën tuaj nëse fëmija juaj i brendshëm ndihet i dashur apo i plagosur. Lëreni të kaluarën në të kaluarën. Është e rëndësishme të kujtoni se si Marsi, planeti i veprimit, udhëton në shtëpinë tuaj të 7-të dhe ju jep mundësinë të qëndroni me atë që dëshironi më së shumti në marrëdhëniet tuaja . Dhe ndërsa konfrontimi mund të mos ndihet gjithmonë i rehatshëm, sepse mendoni se kërcënon sigurinë tuaj, do të ndjeheni më shumë vetëbesues dhe i vetëfuqishëm nëse do të ngriheni për veten tuaj.

Luani

Është koha për të rikrijuar marrëdhëniet tuaja me Hënën e Re në Ujor, më datën 8 në shtëpinë tuaj të partneritetit. Me Venusin, planeti i dashurisë dhe vlerësimit, edhe në shtëpinë tuaj të shtatë, shikoni atë që ju e vlerësoni më shumë në lidhjet tuaja. Ju mund të gjeni se ajo që ju tërhoqi njëherë nuk ju bën më. Ose, nga ana tjetër, mund të ndiheni të tërhequr nga diçka ose dikush të ri. Dielli, planeti juaj engjëll mbrojtës, shkon  tek Peshqit më 18-të, duke theksuar pjesën e skedarit tuaj ku bashkoni energjitë tuaja me të tjerët në nivelet më të thella – emocionalisht, psikologjikisht, shpirtërisht, financiarisht apo seksualisht. Jini të drejtpërdrejtë dhe të sinqertë me ata që janë më të afërt me ju. Kjo është koha për të qenë në krye të tabelës me atë që ju jeni të gatshëm të jepni dhe çfarë doni të merrni nga aleancat tuaja më intime.

Virgjëresha

Komunikimi yt zbutet, kur Merkuri, planeti juaj engjëll mbrojtës, shkon tek Peshqit, shenjën tuaj të kundërt, më 16-të. Në vend që të analizosh çdo hollësi të fundit, është koha të besosh dhe të shkosh me rrjedhën, sidomos në marrëdhëniet tuaja. Polarizimi i Virgjëresha/ Peshq bëhet edhe më i dukshëm më 23. Hëna e plote është për të goditur ekuilibrin midis të kundërtave. Dhe, ekuilibri midis Virgjëreshës dhe Peshqit është nevoja për të analizuar dhe kuptuar atë kundrejt nevojës për të besuar dhe për ta marrë atë si aprovim. Në shprehjen më të lartë Virgjëresha sjell tokën në qiell dhe Peshqit sjellin qiellin në tokë. Kjo hënë e plotë siguron qartësi për ju që të vendosni se ku duhet të mbani dhe ku jeni të gatshëm të hiqni dorë.

Peshorja

Ju do të ndjeni një frymë ajri të freskët, pasi Venusi, planeti juaj engjëll mbrojtës, lë Bricjapin dhe ciklet e rezervuara, serioze, konvencionale në një Ujori unik,  të zgjuar dhe i një lloji tejtër më datën 2. Të gjithë miqtë tuaj duket sikur dalin nga guaska ku gjendeshin, fakt që juve ju pëlqen, pasi ata pasqyrojnë atë pjesë tuajën që dëshiron ta sfidojë konventën. Më 1, Jupiteri, planeti i rritjes dhe zgjerimit, i cili ka qenë në shenjën tuaj që prej 24 Shtatorit 2017, do të fillojë ciklin e 4-mujor. Çfarë mundësi e mrekullueshme për ju, Peshore e dashur, për të reflektuar dhe për të rivlerësuar të gjitha marrëdhëniet tuaja, duke filluar me marrëdhënien tuaj me veten. Dhe jo vetëm marrëdhëniet me të tjerët – por marrëdhënia juaj për të punuar, siguruar para, për shëndetin tuaj, makinën etj. Dhe më e rëndësishmja tani, është koha për të rivendosur ekuilibrin midis të rriturit tuaj të dashur dhe fëmijës suaj të dashur. Pas të gjithave, ju jeni në këtë jetë për të krijuar ekuilibrin, harmoninë dhe punën në grup dhe ju ilustroni se ne të gjithë po mësojmë atë që kemi më shumë nevojë për të mësuar.

Akrepi

Akrep, gjarpër ose shqiponjë – kjo është zgjedhja juaj, të dashur Akrep, si i shprehni fuqinë tuaj dhe magjinë. Marsi, planeti juaj engjëll mbrojtës, shkon në Bricjapin e organizuar dhe të përgjegjshëm në datën 6. Energjia pragmatike, tokësore e Bricjapit, e kombinuar me intensitetin tuaj të fokusuar, mund të krijojë gjithçka. Me Diellin në Ujor në shtëpinë e themelimit emocional deri në 18, Venusi që hyn në atë shtëpi në datën 2 dhe Hëna e Re më 8, mund të ndihmojë të gjesh veten duke u tërhequr nga bota dhe të hetosh thellësitë e psikikës tënde. Përqafoni mendimet dhe kujtimet e së kaluarës, duke e ditur se mund të krijoni një jetë të re me pasion më të madh duke u lënë pas bagashin negativ emocional që mbani prej kohës. Dhe askush nuk ju kupton më mirë se vetë ju.

Shigjetari

Me Jupiterin, planeti i engjëllit tuaj kujdestar që vjen dhe fillon ciklin e tij 4-mujor në datën 1, ju mund të pyesni veten pse zhurma dhe entuziazmi juaj i zakonshëm është poshtë një rryme. Pjesa më e madhe e kohës, është e lehtë për ju të shihni qelqin si gjysmë të plotë sepse e dini se ka kuptim dhe qëllim në çdo gjë, por mesazhi që Universi ju dërgon është të gërmoni thellë ndërsa kërkoni të kuptoni se çfarë është jeta juaj. Me Merkurin pas datës 16-të, Diellit pas 18-të dhe Venus pas 26, do të gjeni shumicën e përgjigjeve tuaja në shtëpi dhe në ndërveprime me familjen. Ndërkohë që zakonisht e doni lirinë për të udhëtuar në hapësira të gjera, pjesa më e madhe e udhëtimit tuaj ndoshta do të jetë e brendshme tani.

Bricjapi

Të udhëhiqni, ndiqni ose të dilni nga rruga, ju mund të bëni gjithçka pasi Marsi, planeti i lëvizjes dhe iniciativës, raporton se është në shenjën tuaj në datën 6, të cilën ai e bën vetëm çdo 2 vjet. Si shenjë lëvizëse e tokës, zakonisht jeni të mbushur me ngritje dhe shkoni për të ngjitur malin tuaj të suksesit, por tani jeni të pandalshëm. Kur Marsi është në shenjën tuaj, është koha të bëheni një me pasionin tuaj. Jini të vetëdijshëm se ju mund të kandidoni lehtë mbi të tjerët tani me dëshirën tuaj për të arritur qëllimet tuaja. Me Diellin, Venusin dhe Hënën të gjitha tek Ujori, që sfidon konventën dhe \status quo-në, në shtëpinë tuaj të burimeve(paratë, koha, lëndët e para), ju mund të largoheni disi nga mënyra juaj e zakonshme e rezervuar dhe serioze e të bërit të gjërave sepse vendosni se ekziston një mënyrë më inovative për të përdorur talentet dhe burimet tuaja.

Ujori

Ky është muaji juaj për t’u ndriçuar, të dashurit e vëllazërisë dhe njerëzimit – ajo kohë e vitit kur filloni udhëtimin tuaj të jetës përsëri. Merrni kohë për të dashur dhe vlerësuar, para se të dilni jashtë dhe të përmirësoni cilësinë e jetës për të gjithë të tjerët me Venusin, planetin e dashurisë, duke hyrë në shenjën tuaj në datën 2. Vlerësoni mënyrën tuaj unike për të parë botën dhe dëshirat tuaja për të bërë ndryshime që përfitojnë të gjithë. Me Hënën e Re në shenjën tuaj në datën 8, ju tregon se duhet të mbillni farat për të pasur guximin të revoluciononi jetën tuaj në mënyrë që të pasqyrojë më mirë natyrën tuaj. Para se të krijosh ëndrrat për një botë më të mirë, është e rëndësishme të dish se çfarë të bën të lumtur. Ju funksiononi më së miri në komunitete ku të gjithë janë të inkurajuar që të jenë me të vërtetë. Nëse nuk jeni pjesë e një grupi, përdorni këtë energji të Hënës së Re për të krijuar një.

Peshqit

Ju nuk mund të jeni të qartë se cilin oqean ju jeni duke notuar si Jupiter, një nga planetët tuaj, i cili fillon ciklin e saj 4-mujo në datën 1. Normalisht, ju jeni reflektues dhe skeptik nga natyra, por ju mund të ndjeheni me të sigurtë dhe në një zonë rehatie kur ju i lejoni vetes të jeni para ditëlindjes suaj. Ju do të ndjeheni më shumë në shtëpi, pasi Dielli kthehet në shenjën tuaj më 18. Dhe me Merkurin, planeti i komunikimit, që rrjedh në shenjën tuaj në 16 dhe Venusin, planeti i dashurisë, më 26, i gjithë Universi do të duket si oborri i shtëpisë tuaj. Ndjeshmëria juaj intuitive për të tjerët do të rritet tani, që do të thotë se është edhe më e rëndësishme për të vendosur kufijtë personalë, ndërsa ju gjithashtu mbeteni të hapur për të tjerët. Mos harroni, të dashur Peshq, vetja juaj ka rëndësi para të gjithëve.

Loading...

Lini nje pergjigje