Tërmeti lëkund Amerikën

0

Brigjet jugore të Oregonit në SHBA, janë goditur nga një tërmet më magnitudë 4.9 ballë i shkallës Rihter.

Loading...

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 230 km në perëndim të Coos Bay dhe kishte një thellësi prej më shumë se 9 km nën tokë.

Mësohet se nuk ka pasur dëme materiale dhe as të lënduar, si dhe nuk ka njoftim për cunam

Loading...

Lini nje pergjigje