Standard.al

Aksident tragjik në Itali, humb jetën i riu nga Korça. Emri

0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Itali. Si pasojë e një aksidenti me makinë, ka humbur jetën një i ri shqiptar dhe një tjetër ka mbetur i plagosur.

Viktima është identifikuar si Besmir Perona, 23 vjeç, nga qyteti i Korçës. Ngjarja ka ndodhur në provincën e Materas rreth orës 20 e 30 të mbrëmjes së djeshme.

Nuk dihen më tej rrethanat e këtij aksidenti fatal, ndërsa Policia italiane ka ndaluar drejtuesin e mjetit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.