Standard.al

Si e morën vesh lajmin e kobshëm familjarët për vdekjen e Aldison Belulajt?

0

E diela e zezë mund të konsiderohet kjo e sotmja dhe ajo e javës së kaluar për familjet Murataj dhe Beluluaj nga Zharrza e Fierit, të cilët humbën dy fëmijët e tyre, njëra vajzën e tjetra djalin.

E sot, si për ironi të fatit u ndal nga jeta edhe Aldison Beluaj, i cili qëlloi për vdekje 21-vjeçaren Ariela Murataj dhe më pas po më të njëjtën armë tentoi të vetëvritej. 23-vjeçari mbeti i plagosur rëndë pas plumbit që mori në gojë, e për një javë qëndroi në gjendje kome, ndërsa në jetë e mbanin aparaturat. Familjarët e Belulajt ishin njoftuar gjatë orëve të drekës nga mjekët se gjendja shëndetësore e djalit të tyre ishte përkeqësuar. E fill pas lajmit të rëndë, ata janë nisur urgjent nga Fieri drejt Tiranës, ndërkohë që pritet që trupin e tij ta transportojnë drejt banesës së tij në Zharrëz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.