Çfarë mamaje do jesh, sipas horoskopit?

Ka shumë mundësi që shpesh herë të mendoni se çfarë mami do të bëheni kur të rriteni, nëse do jeni njësoj si nëna juaj apo do ndryshoni disa gjëra. Në bazë të shenjës suaj të horoskopit, këto janë disa nga karakteristikat për secilën shenjë, se çfarë lloj mamaje do të jeni në të ardhmen.

Dashi
Pikat e forta: Keni vetëbesim, fuqi, vetëvendosje dhe nuk do të keni frikë nga asgjë
Pikat e dobëta: Konkurrenca, inati, fiksimi në disa gjëra, përqëndrimi i vëmendjes te vetja
Stili juaj i të qenit mama: Një luftëtare. Do përpiqeni që çdo gjë të shkojë mirë dhe të lini përshtypjen më të mirë te fëmijët tuaj. Personat e shenjës së dashit janë mësuar që të kenë gjithë vëmendjen te vetja, prandaj fillimisht do të jetë pak e vështirë që të përshtaten. Jeni një rol mode, gjithë kohës duke mësuar gjëra të reja dhe duke u përpjekur për lumturinë e fëmijëve.

LexoEdhe

Demi
Pikat e forta: Qëndrueshmëria, punoni shumë për çdo gjë, të kuptueshme.
Pikat e dobëta: Pak materialiste, ndryshim i vazhdueshëm humori, u bëni qejfin të tjerëve
Stili juaj i të qenit mama: Shenja e demit është shumë e kujdesshme dhe në kontroll  të gjithë njerëzve që rrethojnë fëmijën, por në momentin që krijon besimin te të tjerët, nuk ka më problem. Do i rrisni fëmijët tuaj që të jenë të edukuar, të respektojnë autoritetin dhe nëse është e mundur të vlerësojnë punën që keni bërë për ta.

Binjakët
Pikat e forta: Përshtateni lehtësisht, ndiheni gjithmonë të reja, moderne, kureshtare, me kreativitet.
Pikat e dobëta: Nuk keni shumë durim, në vend që të dëgjoni bëni moral
Stili juaj i të qenit mama: Qëllimi juaj është që mos të jeni asnjëherë të mërzitshme, Do jeni shpesh herë në kundërshtim me veten, por prapë do jeni një mami shumë e mirë.

Luani
Pikat e forta: Lidershipi, kreativiteti, vetëbesimi
Pikat e dobëta: Pak dramatike, përqëndroni vëmendjen te gjëra të vogla
Stili juaj i të qenit mama: Lini shenjën tuaj kudo që shkoni. Të qenit mama është një punë që do e bëni me zemër dhe do përpiqeni të përfshiheni në çdo gjë që bën fëmija juaj. Keni shumë kërkesa dhe shpesh do kërkoni më shumë se ç’duhet nga fëmijët tuaj, por në fund të fundit doni që të rrisni qytetarë të denjë që do arrijnë gjëra të mëdha në të ardhmen.

Virgjëresha
Pikat e forta: E organizuar, e vëmendshme ndaj shëndetit, inteligjente
Pikat e dobëta: Gjykuese, shpesh herë shqetësoheni kot, i studioni gjërat më shumë seç duhet
Stili juaj i të qenit mama: Një miksim, disa herë doni që të kontrolloni dhe planifikoni gjithçka, herë të tjera jeni më e lirshme dhe i lini fëmijët të bëjnë atë që duan. Pavarësisht dëshirës tuaj për të pasur gjithçka perfekte, do ketë raste që do bëni lëshime vetëm për t’u bërë qejfin fëmijëve tuaj.

Akrepi
Pikat e forta: Fuqia, intuita, vullneti i fortë
Pikat e dobëta: Kontrolli, paranoja, fiksimi
Stili juaj i të qenit mama: Askush nuk do të mund të thotë gjë për mënyrën se si do edukoni fëmijët tuaj, gjithmonë do përqëndroheni që të bëni atë që është me e mira për ta. Do mbështeteni gjithmonë vetëm të vetja dhe intuita juaj për t’i rritur.

Gaforrja
Pikat e forta: Ndjeshmëria, rehatia, keni shije, përkushtoheni ndaj fëmijëve
Pikat e dobëta: Kujdeseni më shumë seç duhet, xhelozia, ndryshoni humor herë pas here
Stili juaj i të qenit mama: Të qenit mama është në ADN-në e shenjës së Gaforres. Gjithmonë keni qenë e kujdesshme ndaj të afërmve apo familjes. Do të dini si të silleni në çdo situatë dhe falë fëmijëve tuaj do të bëni shoqe shumë mama të tjera.

Peshorja
Pikat e forta: Jeni e duruar, e drejtë me të gjithë dhe e rafinuar
Pikat e dobëta: Pak arrogante dhe egoiste
Stili juaj i të qenit mama: Fakti që do bëheni mama do ju ndryshojë edhe juve, nuk do e përqëndroni më gjithë vëmendjen te vetja, por te fëmijët tuaj. Do ndiheni shumë të lumtura nëse jetoni dhe bëni gjithçka për ta. Gjithmonë do kujdeseni për pamjen dhe look-un tuaj.

Bricjapi
Pikat e forta: Ruani vlerat tradicionale, jeni e duruar, mendoni për çdo gjë, veproni me plan
Pikat e dobëta: Shqetësoheni vazhdimisht, pesimiste,dyshoni te vetja
Stili juaj i të qenit mama: Ju pëlqen t’u rrini afër fëmijëve tuaj dhe t’u mësoni të kenë kujdes në jetë. Ndonjëherë do të luani dhe rolin e babait falë autoritetit që ju karakterizon.

Ujori
Pikat e forta: Jeni moderne, e drejtë me të gjithë dhe origjinale
Pikat e dobëta: E dramatizoni çdo gjë, jeni objektive
Stili juaj i të qenit mama: Do i bëni gjërat ashtu siç vijnë, jeni spontane dhe disa herë një mama shumë moderne. Nuk do jeni asnjëherë e mërzitshme për fëmijët tuaj. Do arrini të gjeni balancën e duhur për çdo gjë.

Shigjetari
Pikat e forta: Jeni e zgjuar, aventuriere, me humor dhe i shikoni gjërat në perspektivën e duhur
Pikat e dobëta: Nuk keni durim, nuk planifikoni dhe ndonjëherë e ashpër
Stili juaj i të qenit mama: Duke qenë se njiheni si free spirit, të qenit mama është një gjë shumë e mirë për ju. Jetoni momentin, veproni me impuls dhe instikt.

Peshqit
Pikat e forta: Dhembshuria, imagjinata, kreativiteti
Pikat e dobëta: Mnaipuluese, jo në balancë
Stili juaj i të qenit mama: Do përpiqeni që çdo gjë të kombinohet dhe të jetë ashtu siç duhet. Shfaqni gjithmonë dashuri për të tjerët dhe do e bëni këtë gjë akoma më shumë për fëmijët tuaj. Dini si ta trajtoni veten si mbretëreshë dhe do frymëzoni dhe nënat e tjera që të bëjnë të njëjtën gjë. Fëmijët tuaj e dinë që jeni gjithmonë aty për ata dhe do bënit çdo sakrificë për lumturinë e tyre.

Next Post

Discussion about this post

SONDAZHI

[democracy id="18"]

Lajmet e fundit