Standard.al

Thirrja nga ish ministri: Mos provokoni protestën me njerëz të paguar nga droga

3

“Me “hinka” policore dhe provokatorë incidentesh nuk ndalet protesta!

Nëse provokatorët që ka futur Fatmir Xhafa, në disa autobusë, do arrijnë të jenë të suksesshëm, atëhere përgjegjësia do bjerë direkt mbi të!

Ai nuk di mjete të tjera, këto ka mësuar nga partia e tij, por nuk e ndalon dot protestën!

Ende shpresoj se policët e kuptojnë këtë poshtërsi që u është prezantuar sot në mëngjes!

Ndërkohë provokatorët e paguar nga droga, bëjnë mirë të shohin punën e tyre…

Aty do jem në protestë! Të shohim!”.

sh-ministri Ylli Manjani ka akuzuar segmente të qeverisë se po provokojnë protestuesi. Në një reagim në Facebook, ai u bënë thirrje përfaqësuesve të Minsitrisë së Brendshme të heqin dorë nga skemat dhe incidentet.

Postimi i Ylli Manjanit:

3 Comments
  1. Merita Islami says

    Jo po ka futur dragua

  2. Indrit Dervishi says

    Ore nga sa para ju dhat protestuesve ju se PD nga 50 i dha.

  3. Lepri i kuq says

    Ik o manjan se ke filluar ben prralla me mbret

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.