Standard.al

Edi Rama ka mbetur vetëm, këtë protestë e ka bekuar perëndia. Ja thirrja e Kryemadhit

0

Monika Kryemadhi, kryetare e LSI-së, tha se protestën e opozitës e ka bekuar edhe perëndia.

“Ju e shikoni se sot është diell, asgjë nuk do të ndodhë në protestë. Qytetarët janë bashkuar sot, janë entuziastë dhe siç duket një fije shprese ka lindur në shpirtin e tyre, edhe pse të varfër ekonomikisht.

Ky është një sinjal i jashtëzakonshëm për të rinjtë shqiptarë, që të mos largohen nga Shqipëria. Çizmja është për atë që ka mbetur i vetëm, jo për shqiptarët. Ai i ka bërë Shqipërisë atë që nuk ia bëri askush tjetër, Edi Rama është vetëm”, tha Kryemadhi në një prononcim për mediat, pak minuta para nisjes së protestës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.