Hidhet shorti/ Vetingu në prokurori, 3 prokurorët që do verikohen

0

Nis Vettingu edhe te Prokuroria e Përgjithshme. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit hedh shortin në organin qendror të akuzës për efekt të Vettingut.

Loading...

Nga shorti janë përzgjedhur 15 dosje për tre prokuroret Arqile Koçaj, Artur Selmani dhe Sokol Stojani.

Kujtojmë që Arqile Koçaj është një prej ish-kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm të Përkohshëm, sot kreu i Njësisë së Dekriminalizimit në institucionin qendror të akuzës.

Loading...

Lini nje pergjigje