Standard.al

PSG me dhimbje koke, dëmtohet ylli i ekipit

0

Paris Saint-Germain do të luajë në fushën e Lyon mbrëmjen e sotme, një takim që do të jetë i vlefshëm për javën e 22-të të kampionatit francez.

Ylli i “Les Parisiennes” dhe lojtari më i shtrenjtë i të gjitha kohërave, Neymar, nuk do të luajë. Trajneri Emery, në fakt, nuk e ka grumbulluar brazilianin për shkak të një problemi në kofshën e djathtë.

Një lajm i mirë ky për Lyon, edhe pse PSG ka treguar se mund të fitojë edhe pa ish-sulmuesin e Barçës, i cili po shkëlqen në Ligue 1, siç tregojnë 15 golat e realizuar dhe 11 asistet e dhëna deri tani.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.