Video/ Ja mashtrimi që Rama u bëri punonjësve të rafinerisë së Ballshit

0
Kryeministri, Edi Rama, duke folur gjate seances se fundit parlamentare te sesionit te 6 te Kuvendit te Shqiperise, ku ne rend te dites jane projektligjet per Reformen ne Drejtesi./r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, speaks during a parliamentary session.

Skandalet dhe premtimet e rreme të kryeministrit Rama skanë të mbaruar. Një ndër këto skandale është edhe paga e punonjësve të rafinerisë së Ballshit.

Loading...

Deputeti i PD-së, për qarkun e Vlorës, Agron Shehaj, ka denoncuar me zë dhe figurë një tjetër mashtrim të kryeministrit Edi Rama.

Në videon e publikuar nga deputeti demokrat, dëgjohet qartë sesi kryeministri Rama deklaronte në vitin 2016-të,se asnjë prej punonjësve të rafinerisë së Ballshit nuk do të mbetej pa marrë rrogën, përkundrazi do tu shlyheshin të gjitha detyrimet.

Por sërish naftëtarët në fund të vitit të shkuar u detyruan të vijnë në Tiranë dhë të protestojnë për rrogat e prapambetura, që kishin më shumë se 1 vit pa i marrë.

Ja çfarë shkruan deputeti demokrat:

Shumica e Mediave do ta censurojne.

Ju lutem shperndajeni!

Eshtë e rendesishme te demaskojme gënjeshtarët përtej bindjeve politike.

Loading...

Lini nje pergjigje