Standard.al

Trullosëse elektrike dhe pranga, arrestohet 27-vjeçari

0

Trullosëse elektrike dhe pranga i janë gjetur me vete një 27-vjeçari nga Lushnja, i cili është arrestuar për posedim të armëve të ftohta.

Fatjon Myrtaj, nga Kreshpani i Fierit, gjatë kontrollit personal të ushtruar, në qytetin e Lushnjes, rezultoi se mbante me vete një paisje të ngjashme si ato të armëve të ftohta “Trullosëse elektrike” dhe një palë praga metalike të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.