Standard.al

Vlahutin 45 minuta takim me Xhafajn, ja për çfarë u diskutua

0

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin, ka zhvilluar një takim me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Takimi mes dy zyrtarëve ka zgjatur rreth 45 minuta, dhe u zhvillua te Ministria e Brendshme.

Mësohet se ndër të tjera është folur për ecurinë e operacionit ‘Forca e Ligjit’ dhe procesin e Vettingut në Policinë e Shtetit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.