Standard.al

Ngushëllimi i Berishës: Rexhep Çeliku uli flatrat përgjithmonë!

0

Sali Berisha shkruan seot se “Rexhep Çeliku, legjende e valles dhe kercimit tone mbylli syte, uli flatrat pergjithmone!”.

Ish-kryeministri shkruan per valltarin e shqur qe nderroi sot jete:

“Te dashur miq, skena, kercimi, vallja shqiptare dhe kultura jone jane sot ne pikellim dhe zi. Legjenda e skenes, valles dhe kercimit tone, solisti i madh i Ansamblit tone te Valleve, Rexhep Çeliku mbylli syte, uli flatrat pergjithmone!

Duke shprehur nderimin tim me te madh per vepren e pavdekshme te artistit virtuoz Rexhep Çeliku, i shpreh familjes se tij ngushellimet me te sinqerta per humbjen e saj te madhe! sb”. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.