Standard.al

Kur pritet të dal Galaxy S9?

0

Shefi i kompanisë së celularëve, DJ Koh, ka  konfirmoi për ZGNet dje në CES. Nuk dha ndonjë datë specifike, por MWC do të mbahet nga 26 shkurti deri më 1 mars, kështu që lansimi pritet të bëhet brenga kësaj periudhe.

S9 do të jetë pasardhësi i S8 dhe S8 Plus, të cilët u lansuan në eventin e Samsung në Nju Jork marsin e kaluar, para se të dilnin në shitje në prill, transmeton Gazeta Express.

S8 dhe vëllai i tij m i madh u goditën me kritika, të cilat lavdëruan dizajnin e mahnitshëm dhe kamerat mahnitëse. Tash për tash nuk dihet shumë për Galaxy S9, edhe pse nuk pritet ndonjë ndryshim radikal nga celulari S8.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.