Standard.al

Rama ndryshon drejtuesit e PS në qarqe

0

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të ndryshojë disa nga drejtuesit politikë në qarqe.

Burime nga mazhoranca bëjnë me dije për “BalkanWeb” se Rama ka ka vendosur të largojë Ilir Beqjen si drejtues politik në Dibër për ta rikthyer atë në Kukës bashkë me Mimi Kodhelin.

Ndërkohë drejtuesja e re politike e qarkut Dibër është caktohet Olta Xhaçka. Ministrja e Mbrojtjes për herë te parë drejton politikisht një qark.

Burime për “BalkanWeb” bëjnë me dije se Rama pritet të nisë takimet në qarqe, ku ditën e nesërme do zhvillojë një takim në Korçe dhe Elbasan.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.