Standard.al

100 ditët e rekordeve më të zeza të Edi Ramës dhe 100 thirrje për ta përmbysur sa më parë

0

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka renditur sot, “100 ditët e rekordeve më të zeza të Edi Ramës”, të cilat i konsideron si “100 thirrje për çdo shqiptar, që të ngrihemi dhe të përmbysim sa më parë regjimin e narko-shtetit të Noriegës së Shqipërisë.” Ja shënimi i tij i plotë në Fb:

Të dashur miq, Noriega me narko-qeverine e tij sapo kaloi 100 ditët e mandatit të tyre të grabitur!

Këto 100 ditë ishin dhe ditët e rekordeve më të zeza, më dramatike në historinë e pluralizmit shqiptar. Ato do të mbeten të gdhendura me zift të zi në muret e kohës si ditët e:

1- Aferës Tahiri-Habilaj, në të cilën Antimafia italiane faktoi me regjistrimet e saj se ministri i Brendshëm i narko-shtetit shqiptar, ishte anëtar kryesor i bandës famoze të trafikut të drogës Habilaj dhe se

2- Edivini, pas kërcënimit publik të Saimir Trafikut, bllokoi drejtësinë dhe nuk lejoi arrestimin e tij duke dëshmuar se ishte skllav i dosjeve të veta si ajo e Xibrakës dhe faktoi se në Shqipëri ishte vendosur në mënyrë përfundimtare Narko-shteti.

3- Po lidhur me aferën Tahiri-Habilaj, u arrestua në Elbasan, Orest Sota, duke transportuar Tahirin dhe miliona euro të këtij të fundit.

3- Rama përsëri fshehu praninë e Tahirit në makinën e Sotës.

4- Operacioni “Forca e Ligjit” u faktua si operacioni “Forca e Krimit!”,

Qytetet si Elbasani, Shkodra, Vlora, Durrësi etj, janë tërësisht në duart e bandave të mafies qeveritare, të cilat bëjnë ligjin, vrasin dhe presin ditën për diell.

5- Keto 100 dite Noriega i shpalli lufte opozites dhe acaroi klimen politike si kurre me pare ne historine e pluralizmit

6- Keto 100 dite neo-bllokmeni Edvin Kristaq Rama realizoi me se fundi endrren e tij, qe te behej ne menyre antikushtetuese kryeprokuror i vendit dhe, me shpejtesi te rrufeshme nxori Orest Soten nga burgu e i ktheu pasaporten Tahirit si dhe mbylli me shpejtesi dosjen e vet dhe te vella Olsit, dosjen e Xibrakes pra, dosjen e Tahirit, Gjushit dhe te gjitha dosjet e ministrave te tij.

7- Asnje investim publik apo privat vendas apo i huaj nuk u be keto 100 dite ne Shqiperi!

8- Kulla 24 kateshe Kristaq Rama perzuri nga Shqiperia Sheratonin, emrin me prestigjioz te hotelerise dhe turizmit qe ekzistonte ne Shqiperi!

9- Keto 100 dite Shqiperia ka prodhuar pas Korese se Veriut me shume lajme negative se sa çdo vend tjeter ne bote.

Per here te pare ne histori mediat e huaja jane hapur me tituj si:

“Shqiperia vendi i kanibalizuar nga Kanabis”

“Shqiperia vendi i Narkoshtetit ne Europe”

“Shqiperia kanabistan”

“Kolumbi ne zemer te Europes” etj,etj

10- Keto 100 dite shqiptaret zune vendin e pare ne bote per kerkesat per azil ne France duke lene mbrapa shume vendet ne konflikt si Siria, Afganistani, Sudani etj.

Sot sipas studimeve te pakundershtueshme ne mbare vendin ulurijne sirenat e urise dhe mjerimit. Ne kryeqendren e vendit Tirane, 10% e femijeve hane vetem nje vakt ne dite, 30% e familjeve nuk sigurojne dot buken e femijeve.

11- Keto 100 dite Edvin Kristaq Rama beri realitet premtimin e tij se ne raste te fitores se Donald Trump, te cilin ai me urdher te Soros e quajti “turp i qyteterimit”, ai do te prishte marredheniet e Shqiperise me SHBA. Ne perputhje me kete premtim, ai, ne kundershtim flagrant me interesin kombetar urdheroi perfaqesuesen tone ne OKB te votoje rezoluten per denimin e vendimit sovran te Presidentit dhe Kongresit te SHBA per njohjen e Jeruzalemit ashtu siç esht de facto Kryeqytet i Izraelit.

Neo-bllokmeni Edvin Kristaq Rama me kete akt te pabese antikombetar, antiamerikan,plagosi marredheniet me partenerin tone strategjik me kryesor SHBA, vend i cili ne vitet 20 te shekullit te kaluar shpetoi Shqiperine nga coptimi dhe zhdukja perfundimtare e saj si shtet, dhe ne vitin 1999 çliroi Kosoven, vendin me 95% musliman shqiptar, nga pushtimi shekullor serb!

Te dashur miq, keto 100 dite jane 100 thirrje per çdo shqiptar qe te ngrihemi dhe te permbysim sa me pare regjimin e narko-shtetit te Norieges se Shqiperise! sb

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.