VIDEO / Ushtria kineze nis një nga stërvitjet më të mëdha

0

Ushtria Çlirimtare Popullore e Kinës ka organizuar një stërvitje të madhe ku morën pjesë mijëra trupa.

Loading...

Presidenti kinez Xi Jinping iu drejtua mijëra trupave ushtarake me një fjalim përpara se ata të niseshin drejt një vendi të paditur.

Pamjet e shpërndara nga televizioni shtetëror CCTV tregojnë mijëra ushtarë teksa duartrokasin dhe nisin stërvitjen për të mirëseardhur vitin e ri.

 

Loading...

Lini nje pergjigje