Schumacher mbush 49 vjeç, Ferrari dedikim të veçantë

0

egjenda Michael Schumacher mbush sot 49 vjeç.

Loading...

Urimet për ditëlindjen e shtatë herë kampionit të botës në Formula 1, nisin me një postim nga Ferrari.

“Mendimet tona janë gjithmonë me ty”, shkruan skuadra e Ferrarit duke e shoqëruar urimin me hashtagun #keepfighting #ForzaMichael”.

Skuadra e Maranello, ashtu si gjithë bota e Formula 1, nuk e ka harruar asnjëherë shtatë herë kampionin e Botës, 91 fitore në Grand Prix, 155 podiume, 68 pole position të fituara , që prej katër vitesh po përballet me betejën e tij më të ashpër pas aksidentit të tmerrshëm me ski në Meribel.

Dhe thirrja “vazhdo lufto” është gjithmonë e më e fortë.

Loading...

Lini nje pergjigje