Kur është koha më e mirë për të bërë seks?

0
Romantic couple on the bed

E dimë se çdoherë shihni të kaloni sa më shumë kohë në krevat me të dashurit tuaj. Por, koha kur bëni seks është po aq e rëndësishme sa edhe se si e bëni atë, prandaj më poshtë keni kohët më të përshtatshme për të bërë seks.

Loading...

Një mëngjes të të shtunës

Kjo periudhë u votua si koha më e përshtatshme për të bërë seks. Prandaj, kur të keni hapur sytë, kthehuni nga partneri dhe sigurohuni që të jetë zgjuar edhe ai/ajo.

Para se të flini

Paraqituni në dhomë me të brendshmet e preferuara të të dashurit tuaj…dhe shijoni momentin.

Gjatë një moti me shi dhe bubullimë

Nuk ka kohë më të përshtatshme për seks sesa koha kur jashtë bie shi dhe bubullon. Shiu çdoherë krijon një atmosferë romantike dhe relaksuese, prandaj, mos hezitoni dhe pritni shiun e ardhshëm.

Në mes të ditës

Pa marrë parasysh nëse është koha e pauzës së drekës apo mesi i një të dielës së mërzitshme, hidhuni në aksion. Në qoftë se jeni në shtëpi, befasojeni partnerin duke e përkëdhelur e puthur atë. Më tutje, shkojnë punët vetë.

Para se të shkoni në punë

Asgjë nuk ua rregullon ditën më mirë sesa një ‘kohë produktive’ me partnerin para se të shkoni në punë.

Gjatë natës në veturë të parkuar diku

Vishuni mirë dhe dilni për të bërë gjiro me të dashurit tuaj. Pasi ta parkoni veturën diku, ndërroni vendin, duke dalur në ulëset e prapme. Do të jetë një eksperiencë e paharruar.

Në dush pas një dite të gjatë

Për ta hequr tërë stresin që keni akumuluar gjatë ditës, bashkangjitjuni të dashurit tuaj në dush. Mos harroni, seksi është terapia më e mirë kundër stresit.

 

Loading...

Lini nje pergjigje