Formacionet: Arsenal vs Chelsea

0

Arsenali e pret Chelsean me disa mungesa në një ndeshje të Premierligës angleze që do të zhvillohet në “Emriates” sonte në orën 20:45.

Arsenal dhe Chelsea do të ndeshen në kuadër të javës së 22-të të kampionatit anglez. Arsenali që do të bëjë përpjekje të fitojë dhe të mos e lejojë Liverpoolin të krijojë shkëputje në vendin e katërt në tabelë.

Chelsea do të kërkojë të rikthehet në vendin e dytë me një fitore eventuale, të cilën e mban Manchester United me 47 pikë, dy më shumë se skuadra e Antonio Contes.

“Të kaltrit” nuk do të përballen me mungesa, përveç asaj të David Luiz, që do të mungojë shkaku i lëndimit në gju.

Këto janë formacione e mundshme të të dy skuadrave: 

Lini nje pergjigje