Adela, Viti i Ri do të ishte më i bukur me ty

0

Edhe pse kanë kaluar më shumë se dy muaj nga ndarja nga jeta e gazetares Adela Xhamani ajo është ende në zemrat e njerëzve që e duan, të cilët e kujtojnë gjithmonë.

Loading...

Vdekja e Adelës vijon të lërë një boshllëk të pakrahasueshëm, jo vetëm tek familjarët e saj, por edhe me miqtë me të cilët Adela ndante gëzime e hidhërime gjatë jetesës në Tiranë. Një ndër to ëshhtë dhe balerina, baleina Isida Mollaymeri, e cila ka ndarë një postim prekës për miken e saj.

Në këtë ditë të parë të 2018-ës, Isida shkruan se nuk ka besuar kurrë tek Babagjyshi i Vitit të Ri, por sot ajo do donte të shpresonte në ekzistencën e tij dhe t’i bënte vetëm një kërkesë që të kishte Adelën pranë, e të festonin si më parë, të gjithë bashkë.

Loading...

Lini nje pergjigje