Dalin shifrat/ Ja sa drogë shqiptare ka sekuestruar Guardia di Finanza

0
Gjatë vitit 2017, policia italiane ka sekuestruar sasi të madhe droge e cila në shumicën e rasteve ka pasur si orgjinë Shqipërinë.

Sipas të dhënave të fundit Guardia Di Financa ka sekuestruar 36 ton kanabis të dërguara në Itali nga trafikantët që janë nisur nga brigjet e Shqipërisë.

Loading...

Kjo sasi përkthehet në një vlerë prej 300 milion dollar, ose rreth 40 miliard lekë të reja, nëse do të hidhej në treg për ty shitur.

Kjo është vetëm sasia e kapur dhe e sekuestruar, transmeton panorama. Një sasi e madhe nuk është kapur dhe ka kaluar në duart e trafikantëve që e kanë dërguar në vendet e tjera të BE.

Loading...

Lini nje pergjigje