Standard.al

Vrau shqiptarin, prangoset italiani. Ja çfarë do ti ndodhë…

0

Ditën e nesërme më 1 janar, do të merret në pyetje 26-vjeçarin Gianluca Mazzarelli, i cili mbrëmjen e djeshme u paraqit në kuesturë, ku rrëfeu vrasjen e një shqiptari, Ervin Tola, 31 vjeç.

Ai e goditi me thikë në gjoks pranë bar Oldtimer në rrugën IV Novembre. Vrasja ishte momenti kulmor i një sherri të dhunshëm.

26-vjeçari puljez gjendet në qeli në Novate, ku do të merret në pyetje nga prokurori Emilio Pisante bashkë me gjyqtarin, për hetimet paraprake.

Kufoma e Tolës do t’i nënshtrohet autopsisë në orët e ardhshme.

Hetuesit do të përpiqen të zbardhin në detaje ngjarjen, për të mësuar të gjitha shkaqet e saj dhe përfshirjen e mundshme të personave të tjerë në krim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.