Standard.al

Presidenti Ilir Meta vizitë fëmijëve të sëmurë dhe mjekëve në QSUT

0

Presidenti Ilir Meta ka vizituar mbrëmjen e sotme repartin e ‘Onkohematologjisë’ në QSUT.

Pas mesazhit në “Top Channel” të vogëlushes së sëmurë, Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur që vizitën e fundit dhe urimin e vitit te ri ka vendosur ta bëjë tek fëmijët e sëmurë dhe prindërit e tyre.

Presidenti Meta ka vizituar edhe stafin mjekësor që natën e vitit të ri do ta kalojnë e kalojnë në shërbim të të sëmurëve.

Mesazhi i presidentit Ilir Meta:

Përmes kësaj foto me Amelian, vogëlushen nga Fieri që do e presë Vitin e Ri këtu në QSUT, ju uroj të gjithë fëmijëve me probleme të shëndetit: “Gëzuar Vitin e ri 2018”!

Më shumë kurajo e shpresë, kujdes e solidaritet, për një shëndet më të mirë e për më shumë gëzime e lumturi në familjet e tyre!

Shumë urime edhe për të gjithë personelin mjekësor që sot e presin ndërrimin e viteve larg familjeve të tyre të shtrenjta, por pranë fëmijëve dhe qytetarëve që kanë nevojë për kujdes e solidaritet sot.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.