Standard.al

Ndalohet në kufi ish-shefi i FNSH-së, ishte person në kërkim

0

Ish-shefi i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, Osman Levanaku është ndaluar në kufi pasi ishte person në kërkim.

Ai ka qenë duke kaluar normalisht, kur polici i doganës në Qafë Thanë i ka treguar se ai ishte person në kërkim, pas protestës së opozitës ditën që u zgjodh kryeprokurorja e re.

Nga ana e tij, Levanaku është shprehur se çdo ditë ndodhej në Tiranë dhe askush nuk e kishte kontaktuar.

‘Ishim duke ikur për vit të ri në Strugë ku kemi prenotuar, por policia në kufi më tha se isha person në kërkim’ ka thënë Osman Levanaku për mediat.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.