Standard.al

Jesus 2 muaj larg fushave

0

Jesus pritet të mungojë së paku dy muaj.

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Gabriel Jesus pritet të mungojë deri në dy muaj, pas lëndimit që pësoi në sfidën kundër Crystal Palace.

Fillimisht u mendua se braziliani mund t’i ketë dëmtuar shumë ligamentet, por në fund Guardiola konstatoi se ai do të kthehet në aksion në muajin mars.

“Ai ka probleme me ligamentin në gju. Nëse do të ishte ligamenti kryqëzor, ai do të ishte jashtë për pjesën e mbetur të sezonit dhe rikuperimi do të shkonte nga gjashtë muaj deri në një vit”.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.