Standard.al

“Unë jam fajtor për gjithcka”

0

Milan ka vazhduar me paraqitje të dobëta, duke u mposhtur në shtëpi 0:2 nga Atalanta, për të rënë në vendin e 11 më 24 pikë

Tifozët e Milanit janë të pakënaqur me rezultatet këtë sezon, ku po fajësojnë, kryesinë, lojtarët dhe trajnerin.

Drejtori Sportiv, Massimiliano Maribelli insiston se ai është personi që duhet fajësuar për rezultatet e këtij Milani.

“Unë jam mbrojtës i kësaj skuadre, sepse unë jam përgjegjës për transferime, rinovim të kontratave dhe konfirmime të lojtarëve. Përgjegjësia më e madhe është e imja dhe kritikat duhet të më drejtohen mua”, tha Maribelli për Sky Sport Italia.

“Jam krenar me lojtarët që po japin gjithçka, por për arsye të ndryshme ne po vuajmë të bëhemi skuadër”.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.