Gruan apo Tiranën? Ja përgjigj-ja e Veliajt

1
Kryetari i ri i Bashkise se Tiranes, Erion Veliaj, duke folur gjate ceremonise se prezantimit te 24 administratoreve te rinj te Bashkise se Tiranes./r/n/r/nMayor of Tirana, Erion Veliaj, speaks during presentation of 24 new administrators of the Municipality of Tirana.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka qenë i ftuar në emisionin ‘Xing me Ermalin’.

Loading...

Veliaj është vënë përballë pyetjenve të publikut dhe njëra prej tyre e ka vënë përballë një zgjedgjeje mjaft të vështirë.

Në rubrikën “Pyetje nga Facebooku”, një komentuese e pyet kryebashkiakun: “Kë do më shumë gruan tënde Ajolën apo Tiranën se sa herë flet për Tiranën thua që e do shumë”.

Erioni është lakuar në media si një nga personat që i është dedikuar me kohë të plotë punës në bashki. Ashu siç ka pranuar dhe vetë Erioni e ka peng kohën që nuk ndan sa duhet me familjarët, miqtë dhe partneren e tij.

Vënë përballë kësaj pyetje të vështirë Erioni nuk mund të ndajë njërën nga tjetra.

“Janë dy dashuri të ndryshme. Ajola është dashuria ime personale  ndërsa Tirana dashuria ime profesionale. Unë dua edhe punën që bëj, edhe njeriun që e kam për të gjithë jetën”, u shpreh Veliaj.

 

Loading...

1 Koment

Lini nje pergjigje