Standard.al

‘Për Florencin, dil nesër në protestë’. Ky është apeli i familjarëve

0

Familjarët e 23 vjeçarit Florenc Beqira, i cili vdiq një ditë më parë në një spital në Marsejë të Francës, ju kanë bërë thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që ti bashkohen protestës së ditës së nesërme tek Piramida në orën 12:00.

Me zë të dridhur, i afërmi i të riut shkodran që e dhunuan barbarisht në paraburgimin në Marsejë dhe më pas i fikën aparaturat, kërkon ndihmën e të gjithëve për drejtësi.

‘Dil nesër për të gjithë shqipet emigrantë që mund të kenë fatin e 23-vjeçarit!

#PërFlorencin’.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.