Standard.al

Atentati kundër Çapjave, dalin detaje të reja

0

Të tjera detaje janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Elbasan gjatë paradites së sotme ku nga persona ende të paidentifikuar është qëlluar me armë zjarri në drejtim të Çapjajve.

Burimet bëjnë me dije se atentati i sotëm ishte ndaj Ardian Çapjas, ndaj të cilit brenda 6 muajve janë bërë dy atentate.

Sikundër raportohet autorët kanë qëlluar me breshëri në drejtim të objektivit, por pa mundur të realizojnë qëllimin, edhe pse dyshimet janë që atentati kishte kohë që ishte përgatitur.

Dyshimet e grupit hetimor janë që autorët e ngjarjes kishin kohë që studionin zonën dhe lëvizjet e objektivit të tyre.

Burimet shprehen se në momentin e hapjes së zjarrit, Ardian Çapja ka qenë pranë lokalit të tij.

Ardian Capja është vëllai i Sokol Capja, që u ekzekutua në vitin 200

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.