Standard.al

‘Kryeprokurorja e re u zgjodh në kundërshtim me Reformën në Drejtësi’

0

Deputetët e LSI-së vazhdojnë të kundërshtojnë zgjedhjen e kryeprokurores së re të përkohshme, e cila sipas tyre është votuar sot në kundërshtim me Kushtetutën.

Edhe pse Arta Marku u votua mes protestave të dhunshme dhe tymueseve në Kuvend, ky vendim i Kuvendit do të shoqërohet tashmë me protesta të shumta nga ana e deputetëve dhe militantëve të djathtë.

Deputeti i LSI-së Luana Rama i cili më herët u bëri thirrje tre kandidaturave që ishin për kryeprokuror të përkohshëm të tërhiqeshin nga ky proces, në një tjetër reagim të tij votimin me 69 vota të Markut e konsideron antikushtetues.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.