Standard.al

Astrologe Meri paralajmëron: Shenja e Dashit do jetë pjesë e një loje të…

0

Astrologe Meri Shehu ka njoftuar se sot në kundërshtim me asteroidin “Kentauro Asvolo” do të jetë planeti i Afërditës e cila do të jetë edhe afër me hënën e zezë.

“Ne mitologji Asvolos eshte shenjti i centaurve te eger. E mbulonte trupin me tym qe te arrinte te bente parashikim. Tymi presupozon ceremonite e lutjeve qe lidhen me tymin dhe zjarrin. Ishte parashikues shume i afte. Ka bere gabimin qe i tregoi Centaurve punet e fshehta te Herkulit dhe Xiron ku u shkaktua me pas nje lufte e pergjakshme ku mbeti i vrare edhe vete Asvolo. Sot perpara Asvolos ndodhet hena e zeze qe simbolizon femren joshjen estetiken dhe ndjeshmerine dhe ne pjesen e nendheshme te saj. Sot me kete kundershtim duhet te dallojme dashurine apo erosin e vertet nga fiksimi i erret pasionant”, shkruan Meri.

Astrologia njofton se shenja e Dashit do bëhet pjesë e një loje jo të pastër dhe do bie pre e dobësisë së momentit.

“Dashi mund te bjere pre e dobesise se momentit duke u bere pjese e nje loje jo te paster ne pune e ne jete personale”, njofton Meri.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.