Berisha: Gëzuar 8 dhjetorin, Ditën Kombëtare të Rinisë!

0

Ish-Kryeministri Sali Berisha u ka uruar sot qytetarëve shqiptarë, “gëzuar 8 dhjetorin, Ditën Kombëtare të Rinisë!”

Loading...

Në mesazhin e tij në Fb, Berisha shkruan: “Miq, më 8 dhjetor 1990, tribuni legjendar Azem Hajdari se bashku me studentët liberatorë, në një përballje epike me diktaturen staliniste të bllokmeneve hoxhistë, hapi dyert e lirisë për shqiptarët, asokohe kombin më të shtypur të botës!

Nderim përjetë veprës së pavdekshme të studentëve dhe liderit të tyre, tribunit të lirisë Azem Hajdari. Azem, ti je gjallë!”

Loading...

Lini nje pergjigje