Shifra tronditëse/ U ‘shpenzuan’ 10 milion euro për Vjosën, por serish përmbyti…

0

Kreu i departamentit të Mjedisit Jamarbër Malltezi, me anë të një postimi në Facebook, e ka quajtur mashtrim deklaratën e bërë nga Rama se vitin e shkuar janë shpenzuar 10 milionë euro nga buxheti i shtetit për punimet e argjinaturës së Vjosës.

Loading...

Sipas tij nëse këto 10 milionë euro do ishin investuar dhe nuk do ishin vjedhur, atëherë nuk do të ishin mbytur me qindra familje.

Ja postimi i Malltezit;

10 milione euro kane dale nga buxheti ne 2017 per punime ne argjinaturen e Vjoses POR prape Vjosa doli dhe permbyti gjithe banoret. A ka njeri qe ta besoje se vertet jane investuar keto 10 milione dhe nuk jane vjedh? Ka miliona euro per te vjedh dhe nuk ka ca mijera per hallexhinjte e permbytur?

Loading...

Lini nje pergjigje