FOTO/ Kryeprokurori i ri, flet Donald Lu: Kushtetuta dhe ligji janë të qartë

1
Ambasadori i SHBA-së në Tiranë Donald Lu ka reaguar në lidhje me procesin e zgjedhjes së prokurorit të përkohshëm, pasi sot i përfundon mandati atij aktual, Adriatik Llalla.

Me një postim në Facebook, ambasada e SHBA-së në Tiranë, citon fjalët e ambasadorit Lu për këtë proces.

Loading...

‘Kushtetuta dhe ligji për prokurorin janë të qarta. Ambasada e SHBA-së mbështet opinionin ligjor që OPDAT dhe Euralius i kanë dhënë parlamentit.

Ne nxisim parlamentin që të zbatojë ligjin’, thuhet në tekst.

Image

Loading...

1 Koment

Lini nje pergjigje