Vasili: Shqipëria ecën drejt SHBA e BE, Rama drejt Rusisë e Kinës

0

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama në Bruksel. Përmes një statusi në Facebook, Vasili thotë se kryeministri bën interesantin në Evropë, teksa shprehet se Shqipëria është e drejtuar nga SHBA dhe BE, ndërsa kryeministri nga Rusia dhe Kina.

Loading...

 

 

Statusi i Petrit Vasili: 
Shqiperia ecen vetem drejt SHBA dhe BE, kryeministri le te eci drejt Rusise, Kines etj….
Kryeministri i inkriminuar ben interesantin dhe injorantin neper Europen politike. Europa ka pare plot sharlatane politike ndaj e degjon me indiference dhe percmim kete kultivues te rendomte droge.
Shqiperia dhe shqiptaret perjetesisht ka qene orientuar vetem drejt perendimit, pra drejt SHBA-ve dhe BE-se. Edhe ata politikane qe kane dashur ta orientojne ndryshe Shqiperine kujtohen me percmim dhe shqiptaret kane imponuar nje vullnet te tille vetem e vetem perendimor. Po keshtu shohin me percmim e neveri kete histerine e kryeministrit, qe SHBA dhe Europes i tregon Rusine,Kinen etj etj…..
Kryeministri i paafte dhe antishqiptar, qe drejton vendin nuk e duron dot shtetin ligjor, qe amerikanet dhe europianet duan ne Shqiperi,sepse ky shtet eshte eshte kunder droges,krimit,korrupsionit dhe koncesioneve.
Ndersa ky shkollepaku qe medemek i jep mend europes mijevjecare, do qe te beje shtetin e trafikanteve,krimineleve dhe aventuriereve.
Eshte i humbur,do te ike dhe do ta qeshin edhe si mendjehumbur qe eshte.

Loading...

Lini nje pergjigje